776 592 626 royalrat@email.cz

O nás

Chceme odchovávat především zdravé jedince s kontaktní povahou :) Naši potkánci bydlí přímo uprostřed dění celé naší domácnosti, setkávají se s hlukem, každodenním ruchem a občasnou návštěvou ostatních domácích zvířat jako jsou psi, kocour a kozička :) Naším plánem není odchovávat spousty mláďat, ale mít občas nějaká ta miminka na mazlení :)

Naši potkánci
Odběr a vrhy
Fotografie

Bydlení

Naše potkaní holčičky bydlí v kleci Savic Suite Royal XL o rozměrech 115 x 67,5 x 153 cm, mají tam tedy dostatek místa na lezení, odpočívání a trávení veškerého času.

Krmení

Krmíme výhradně krmnou směsí ze specializovaného obchodu pro potkany Dále samozřejmě nesmí chybět dostatek čerstvé zeleniny a malé kousky ovoce. Dáváme vrbové větvičky na ohryz.
Jako pamlsky dáváme sušené ovoce, oříšky, sýr, vařené maso,...

Typy podestýlky

Tierwohl super - dobře saje, hodně práší, ikdyž píšou, že je bezprašný, celkem obstojně pohlcuje pachy, cena dobrá v poměru k množství a kvalitě
Bukové štěpky - hůře sají, nepráší což je velká výhoda, pachy- jelikož jsem je koupila v uzenářství, tak mi vše vonělo uzeným :) to mi pak začlo vadit, cena dobrá
Cats best oko plus- výborně saje a pohlcuje pach, jako podestýlka je těžký na manipulaci, drahý
Konopné pazdeří - pro mě nejlepší volba, krásně voní, výborně pohlcuje pachy i moč, cena nízká

Chovatelský záměr

Chceme odchovávat především zdravé jedince s kontaktní povahou, aby se co nejvíce blížili standardu. Naši potkánci bydlí přímo uprostřed dění celé naší domácnosti, setkávají se s hlukem, každodenním ruchem a občasnou návštěvou ostatních domácích zvířat jako jsou psi a kocour. Naším plánem není odchovávat spousty mláďat, ale mít občas nějaká ta miminka na mazlení :)
Specializujeme se na linii ruskou modrou a plavou.