776 592 626 royalrat@email.cz

Odběr a vrhy

Plánovaný E

Krytí: září
Datum narození:říjen
Datum odběru: listopad
Matka: Black Hole Sun El Fuego

dumbo velveteen black eyed himalayan self


Royal Rat

Otec: vybíráme vhodného partnera

-


Royal Rat

Předpokládaný vzhled mláďat

varieta: standard
uši: dumbo
barva srsti: stínovaná
znaky:l
barva očí: černá, červenáPředběžné rezervace:

-

-Všechna mláďata jsou před odchodem do nového domova preventivně ošetřena proti vnitřním i vnějším parazitům přípravkem Stronghold spot-on.

Mláďata "na mazlíka" budou mít PP/VP, kde bude napsáno NECHOVNÝ. V takovémto případě je nepřípustné, aby na těchto jedincích byla odchována mláďata.

Mláďata na chov dáváme pouze registrovaným chovatelským/členským stanicím.

Odběr mláďat je možný pouze osobně a to přímo u nás v Polné. Po dohodě možno dovést do Jihlavy, Brna či Prahy.

Chovatelský servis - kdykoli se na mě můžete obrátit s jakýmkoli dotazem, ráda Vám poradím.

Jak si rezervovat mládě

Než si pořídíte potkana, měli by jste zvážit, zda na něj máte dostatek času, místa a financí. Potkani jsou společenská zvířata a proto by měla žít vždy minimálně po dvou jedincích. Zda si pořídíte dvě samičky nebo dva samce záleží jen na vás. Chov potkanů není zrovna levná záležitost, klece pro dva potkany se pohybují okolo 3 tisíc korun, dále je potřeba počítat s nákupem podestýlky, krmení, vybavení klece a v neposlední řadě s veterinární péčí.

Vhodnou klecí bychom měli začít. Jak zvolit správnou velikost klece?? S tím vám rádi pomůžeme :)

Na tomto odkazu naleznete kalkulačku pro výpočet množství potkanů, které si chcete pořídit na rozměry určité klece. Naleznete zde typy klecí, které jsou vhodné pro potkany a které jsou k dostání v obchodech nebo na internetu. http://www.sochp.cz/jak-vybrat-klec/

Pokud si chcete zarezervovat mládě, napište mi e-mail. Tento e-mail by měl obsahovat vaše kontaktní údaje, o jakého potkánka máte zájem (pohlaví, varietu, barvu) a jaké máte zkušenosti s chovem potkanů. Pošlete foto a rozměry klece, ve které bude potkánek bydlet. Potkánci musejí být v kleci vždy minimálně dva! Není problém vám poskytnout dvě mláďátka z jednoho vrhu :)

Chovatelský záměr

Chceme odchovávat především zdravé jedince s kontaktní povahou, aby se co nejvíce blížili standardu. Naši potkánci bydlí přímo uprostřed dění celé naší domácnosti, setkávají se s hlukem, každodenním ruchem a občasnou návštěvou ostatních domácích zvířat jako jsou psi a kocour. Naším plánem není odchovávat spousty mláďat, ale mít občas nějaká ta miminka na mazlení :)
Specializujeme se na linii ruskou modrou a plavou.